Тешко повредена скопјанка, била прегазена на паркинг

Тешко повреден пешак во Скопје. Имено, вчера во 17.40 часот било пријавено дека во Скопје на паркинг простор на улицата „Петре Георгиев“ патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управувано од О.М.(34) од Република Турција, удрило во 77-годишната М.Ќ. од Скопје, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Ќ., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна вестЗахарова до Белата куќа: Дали сте сигурни дека тоа беше ИСИЛ, нема ли да се предомислите подоцна?
Следна вестТешка несреќа на патот кон Љуботен, во сударот на три возила повредени 12 лица