Убаво – корисно: Калин Ивановски тренира заедно со Новак Ѓоковиќ

Калин Ивановски кoj во моментот e најдобриот македонскиот тенисер, постепено расте на светската ранг листа. Сето тоа е резултат на силните тренинзи и добри настапи минатиов период.

Тој инаку деновиве одработил тренинг со најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ. За ова извести самиот Ивановски објавувајки на „Инстаграм“ споделувајки и заедничка фотографија са феноменалниот српски спортист.

Ивановски и Ѓоковиќ се знаат од порано. Во една прилика најдобриот тенисер на сите времиња изјави дека би сакал да одигра меч со македонскиот тениски бисер.

Претходна вестИ двајцата ранети во Ист гејт се во  животна опасност
Следна вестЛидерите на милитантните групи се координираат за да извојуваат победа над Израел