Задоволство и за најмладата публика на „Охридско лето“

„Јованче и Марика“ е претставата за кога се очекува голема посетеност вечерва во рамките на „Охридско лето“. Претставата почнува во 20 часот на сцената на „Долни Сарај“.

Најважната порака на оваа бајка за братот и сестрата е дека и во најтешките моменти треба да веруваш во себе. Улогите ги толкуваат Катарина Илиевска – Силјановска, Марија Ѓорѓијовска, Драган Довлев, Ана Левајковиќ Бошков и Ангела Димитрова.

Претходна вестКолку чини спомен плочата за Мајка Тереза и чија идеја е?
Следна вестСветска здравствена организација: Балканот е сега жариштето на корона вирусот, мора да преземеме нови мерки!