Денеска на „Скопско лето“: Промоција на книгата „Песните се нивен незаборав“

Во рамките на „Скопско лето“ денеска на пладне се случува промоција на книгата „Песните се нивен незаборав“ на авторите Кирил Тодевски и Марија Велковска.

Промоцијата е планирана според сите здравствени протоколи, и е закажана со почеток во 12 часот, на терасата на Музејот на македонска борба.

Претходна вестСончево со можност за попладневен краткотраен дожд
Следна вест1.578 кандидати за пратеници, најмногу се на возраст од 30 до 49 години