Облачно и студено со повремени врнежи

На подрачјето на Македонија времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени слаби врнежи од дожд, на планините и некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе биде од – 2 до 4 степени, а максималната температура од два до 13 степени.

Во Скопје променливо облачно, со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 1 до 8 степени.

И утре ќе биде променливо облачно и студено со повремени слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Претходна вестДве лица нападнале вработен и ограбиле бензиска пумпа
Следна вестБитолчанката Налча диригирала со машки хор уште во 1933 година, а била и прва професионална актерка