Претежно сончево и топло со слаб ветер

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. УВ=9.

Утринската температура се движеше од 12 до 20 степеним, а дневната ќе биде од 27 до 38 степени.

Во Скопје сончево и топло . Температурата изутринава изнесуваше 17 степени, а преку ден ќе достигне 37 степени.

Претходна вестАнтикорупциска комисија: Внимателно го следиме процесот на именувања на в.д. директори
Следна вестСе празнува Иванден, денот на раѓањето на Свети Јован Крстител