Репризи на „Култура во време на корона“ за карантинскиот викенд

Репризите на проектот на Град Скопје „Култура во време на корона“ се достапни деновиве за време на продолжениот викенд под клуч.

-Граѓаните ќе имаат можност секој час во текот на петок, сабота и недела, да уживаат во изведбите на различни уметници од независната културна сцена што беа дел од проектот „Култура во време на корона“. Програмата ќе понуди разновидна програма – концерти на класична, поп, рок, алтернативна и електронска музика. Настапите се емитуваат на официјалната фејсбук страницата на Град Скопје, соопштија од таму.

Програмата на фејсбук страната почнува околу 10 часот.

Претходна вестНабрзинка донесениот полицискиот час ги изненади угостителите, дел не вршат достава
Следна вестОблачно со повремени врнежи, нестабило и утре