Умерено до значително облачно со слаб локален дожд

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно со слаб локален дожд, од пладневните часови на повисоките планини во западните делови со слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од – 3 до 6 степени, а дневната ќе биде од 5 до 15 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата изутринава изнесуваше 2, а преку ден ќе достигне 14 степени.

 

Претходна вестПазарниот инспекторат затвори два маркети
Следна вестПосебен сообраќаен режим во Скопје