Утре посебен режим на сообраќај во општина Илинден поради велосипедска трка

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утре (16 јуни / недела) во периодот од 12 до 16 часот во општина Илинден ќе има посебен сообраќаен режим поради одржување на велосипедска трка „Трофеј Илинден“ во организација на општината.

Припадници на Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземат мерки за пренасочување на сообраќајот по околните улици.

-Трасата на движење на учесниците на велосипедската трка за рекреативци ќе биде од спортска сала Гоце Делчев, по ул. 9, ул. 8 до целта – спортска сала Гоце Делчев, додека трасата на движење на учесниците на велосипедската трка за професионалци ќе биде од спортска сала Гоце Делчев кон општинската зграда Илинден, преку надвозникот во населба Илинден кон Ајватовци, Мршевци, Дељадровци, Текија, Миладиновци, Кадино, Марино до целта – спортска сала Гоце Делчев, соопшти МВР.

Министерството апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите  на полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива велосипедската трка.

Претходна вестИстрага против скопјанец, со пиштол ограбил банка во Скопје ама го фатиле
Следна вестОЈО за двојното убиство: Сопругот ја тепал, па зела нож и ги убила него и свекорот