Вечерва и утре се одржува традиционалниот василичарски концерт

Денеска и утре со почеток во 20 часот се одржува традиционалниот концерт по повод празникот Василица во МОБ.

Овогодишниот концерт на НОБ е насловен „Најголемите хитови“, односно направен е избор од најдобрите хитови од досегашните василичарски концерти со симфониски аранжмани во изведба на оперски и поп солисти, придружувани од оркестарот на МОБ и диригентската палка на Бисера Чадловска.

Претходна вестИ диносаурусите ќе стигнат во Скопје, а за Луна паркот ни камче не се фрли
Следна вестПослаби врнежи од дожд, од утре заладување