Времето денес ќе биде претежно сончево и топло

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќe дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 31, Маврово 23, Охрид 27, Битола и Крива Паланка 29, Берово 27, Кавадарци 31, Дојран 32 Целзиусови степени.

И утре ќе имаме сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Во вечерните часови претежно во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд.

Претходна вестTaтко ги нападнал своите деца во Волково
Следна вестЗа „недела неработен ден“ ќе се чека по избори