Димковска на виртуелно поетско читање во Њујоршко поетско кафуле

Писателката Лидија Димковска, денеска е дел од виртуелниот поетски настан „Глобална поетска серија“ во култното „Њујоршко поетско кафуле“.

Читањето го организира Здружението на имигрантските и меѓународните уметници на Њујорк, а ќе настапат уште девет мигрантски поети кои живеат и творат во различни земји низ светот.

Претходна вестДали и Водно ќе биде „заштитено подрачје“ како Матка каде никнаа диви платформи?
Следна вестОблачно и ладно со умерен ветер