Голем напад со дронови врз Киев

Руските сили извршија воздушен напад врз Киев рано утринава, а експлозии одекнуваа низ главниот град на Украина и регионот речиси два часа, додека делови од погодените беспилотни летала паднаа врз неколку централни области на градот, соопштија официјални лица.

Очевидци изјавија за „Ројтерс“ дека слушнале најмалку пет експлозии низ Киев, а снимките од украинските медиуми покажуваат дека неколку автомобили се оштетени.

 

Претходна вестAвтобус со српски туристи се судри со автомобил во Грција, има мртви и повредени, возачот на автомобилот заспал
Следна вестЕлмас: Физички сме исцрпени, недозволиво е да се игра во вакви услови