Кај Градско мигрант загина од струен удар на покрив од воз

Регионалниот ЦУК Велес известува дека преку единствениот број за итни повици Е-112 во ЦУК е добиена информација дека мигрант, кој се качил на покривот на вагоните на воз, што сообраќал на релација Гевгелија – Скопје. Тој во населеното место Градско дошол во допир со кабел на електрична енергија при што лицето добило струен удар.

Случајот е пријавен во МВР и Итна медицинска помош. Според информациите добиени од МВР лицето не давало знаци на живот, а потоа и од Итната медицинска помош било констатирано истото. Настраданото лице е од машки пол на возраст од околу 30 години.

 

Претходна вестЗдравствените работници бараат покачување на платите за 30 проценти во спротивно најавуваат протести
Следна вестАмериканската Влада објави мапа со најголемите жаришта на НЛО