Казни за 408 лица кои не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 408 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Вчера беа регистрирани 92 новозаразени, а починаа уште три лица.

Претходна вестСкопјанка нападнала две момчиња па му се нафрлила и на полицаец
Следна вестСкопската вода проверена на 39 мерни места, добра е за пиење