Мицкоски се сретна со австриската стопанска комора

На средба со австриската стопанска комора. Разговарсвме за проекти и за економско вмрежување. Да ги искористиме најдобрите искуства на австриската економиjа.

Време е за промени, стои во фејсбук статусот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Претходна вестПритворен 21-годишник под сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка
Следна вестМакедонска премиера на оркестарска верзија на „Македонисимо“ на Симон Трпчески и пријателите