Нападнат вработен во приватна здравствена установа

На 14.06.2024 во 17:10 часот во СВР Скопје, Ж.Т.(39) од Скопје пријавил дека околу 15:40 часот на работното место во приватна здравствена установа на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од Х.Х. од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестКумановец со уцени и закани изнудил 16.000 евра од жена
Следна вестПриведен криминалец за издржување затворска казна