На територија на град Скопје казнети се вкупно 97 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (15.06.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 97 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 15 санкции, 10 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, пет санкции за користење мобилен телефон при возење.

Изречени се четири мерки за некористење сигурносен појас, три санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), соопштија од МВР.

Претходна вестСо автомобил удрил 66 годишен велосипедист кој се здобил со тешки повреди
Следна вестАпсење на двајца кумановци во Меморијалниот центар во с.Пелинце