„Секој знае„ вечерва на кино на отворено

„Секој знае“ е филмот што вечерва ќе биде прикажан на киното на отворено во Младинскиот културен ценат.

Филмот е снимен во 2018 годиниа и е во режија на Асгар Фархади.

Проекцијата е бесплатна, но билети се задолжителни и може да се набават преку bileti.mkc.mk.

Претходна вестЧетири дена нема абер кој ја обои реката Вардар црвена
Следна вестНестабилно време, можен и пороен дожд