Уапсен малолетник во Гостивар, насилно ограбил друг малолетник

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера околу 17 часот и 15 минути во гостиварска Горна Бањица лишиле од слобода малолетник од населба Фазанерија.

– Тој се сомничи дека на 27-ми овој месец во Гостивар извршил разбојничка кражба над друг малолетник од населбата Циглана и му одзел личен предмет. Одземениот предмет вчера е пронајден и вратен на мајката на малолетникот, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против малолетникот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестКапацитетите на обновливи извори на енергија во Македонија лани пораснале за 160 отсто
Следна вестТешко повреден 29 годишник во сообраќајка