ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и ДУИ го уништија здравството

Има разлика, со СДС нема повеќе држава, ВМРО-ДПМНЕ се бори да ја врати вербата, ветуваме нов клинички центар, повеќе бесплатни лекови, едукација на здравствен кадар – се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.
СДС и ДУИ ја уништија државата, наместо подобро како што ветуваа, се не само што направија полошо, туку и го уништија и тоа што функционираше. СДС и ДУИ седум години кажуваа само лаги.

Ветуваа нов клинички центар во Скопје, ветуваа дека ќе го завршат новиот клинички во Штип, но од ова ништо не реализираа.

Редеа само скандали, местење на тендери, обиди за распродавање на јавното здравство, крадење лекови од граѓаните како скандалот Онкологија, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна вестПо Карпош, жена-пешак тешко повредена и во Дебар Маало
Следна вестАлбанец и Германка уапсени на Блаце, со украден мерцедес сакале да ја поминат македонската граница