Во Гостивар приведени две лица

На  24.09.2021 во 23:25 на  ул.„Илинденска“ во  Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода Ф.А.(30) и М.С.(30), двајцата од Гостивар, затоа што кај нив била пронајдена прашкаста материја.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Претходна вестСкопје, град или… ?
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: Заев имаше 5 години да ги исполни проектите кои сега пак ги ветува