Времето денеска сончево и топло со температури до 39 степени

Продолжува сончевото и многу топло време во Македонија. Денеска максималните дневни температури ќе достигнат до 39 Целзиусови степени. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец.

Временската прогноза и за утре е сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа засилен ветер од југозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 Целзиусови степени.

Претходна вестСоседи меѓусебно се пријавиле во полиција за физички напад
Следна вестБез струја делови од општините Центар и Карпош