За неносење маска изречени 837 санкции

Во текот на изминатото деноноќие изречени се 837 санкции за неносење маска.

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на изминатото деноноќие (31.10/01.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 837 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Претходна вестСончево со температури до 21 степен
Следна вестВо сообраќајка оштетен градскиот мост во Делчево