Браво: Дејан Георгиевски освои уште еден златен медал!

Македонски таеквондист Дејан Георгиевски освои златен медал на Г1 „Загреб опен“ викендов во хрватската престолнина. На патот до златото Георгиевски забележа три победи.

Најпрво го совлада Марко Насо од Италија, следуваше победа над Бразилецот Патрик Переира Кардосо, за во финалето да биде поуспешен од Холанѓанецот Брајан Зондероп од Холандија.

Георгиевски победи и на претходниот турнир од Г1 серијата, одржан на почетокот на овој месец во Тирана.

Претходна вестСе шири пожарот во околината на Кондово
Следна вестКалин Ивановски напредуваше 26 места