Часовниците еден час наназад – ноќеска ќе почне зимското сметање на времето

Летното сметање на времето завршува во првите часови на утрешниот ден – 25 октомври, недела, соопшти Бирото за метрологија.

Промената од летно на зимско сметање на времето ќе се случи во 3 часот ноќеска, кога сказалките на часовникот треба да се вратат еден час наназад, на 2 часот.

Претходна вестСончево со мала до умерена облачност
Следна вестТројца мигранти од Сирија пронајдени во возило во Беровско