Делови од Козле утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 14.02.2023 година ( вторник ) поради уличен дефект од ф – 100 мм на бул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр.147 во населба Козле, во периодот од 08.30 часот па се до санирање на дефектот без вода ќе останат корисниците од бул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр.147, како и дел од корисниците од улиците Јуриј Гагарин, Козле, Кораб, Мокра и Струшка. ( општина Карпош )

Претходна вестУнијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ испрати хуманитарна помош за Турција
Следна вестБензините поевтини од полноќ, дизелот поскапува