Денес без струја повеќе делови од Скопје

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека во четврток без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од дел од ул Манчу Матак (општина Ѓорче Петров)

– во периодот од 10.00 до 12.00 часот, корисниците од Ул.Партизанска бр.58 (општина Центар)

– во периодот од 09.00 до 15.30 часот, корисниците од дел од с.Зелениково (делот кај млекарата, општина Зелениково)

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од Улица 11, село Кадино (општина Илинден).

Претходна вестВремето денес облачно со повремен пороен дожд и услови за ретки грмежи
Следна вестБугарското МНР ја повика амбасадорката Руси Поповска поради тврдењата на Пендаровски за македонското малцинство