Девојка нападната од својата сосетка во Гостивар

Девојка во Гостивар пријавила дека била физичка нападната од нејзината сосетка. Случајот е целосно расчистен велат од полицијата.

– Вчеравечер во 20 часот и 20 минути, 29-годишната гостиварка Ш.П. во СВР Тетово пријавила дека час и половина пред тоа физички ја нападнала нејзината сосетка Р.Б.(38) од Гостивар, информираат од МВР.

Случајот целосно е расчистен и на пријавената ќе и биде изготвен соодветен поднесок.

Претходна вестПендаровски за својот претседателски мандат: Мојата совест е мирна
Следна вестМакедонскиот репрезентативец Димитриевски е меѓу најдобрите голмани во Ла лига