Хорор во Скопје: Малолетник силуван од врсници

Малолетник бил силуван од врсници во Скопје, кои го снимале и го споделувале видеото. Случајот во полиција го пријавила мајка на малолетникот.

– Вчера околу 22.43 часот во Полициската станица Бит Пазар, 39-годишна жена од Скопје пријавила дека на 21.04.2023 двајца малолетници со закана извршиле полово дејствие врз нејзиниот малолетен син, а настанот го снимале, по што видеото го споделиле на неколку лица, информираат од МВР.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестВо Србија 14.767 лица се декларирале како Македонци
Следна вестОд 30 контролирани дуќани на „Пластичарска“ улица 28 не издавале фискални сметки