Маски не носеле 485 лица, следуваат казни

Во текот на изминатото деноноќие во Македонија се регистрирани 485 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, информира МВР.

Од Министерството за внатрешни работи истовремено апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ вечерва тргнува со протести, првиот е за поскапувањето на струјата
Следна вестПожарот во МИА изгаснат, еден пожарникар се гушел, внатре не работел ниту еден хидрант…