Од полноќ горивата со нови цени

Од полноќ нови цени на горивата, одлучи Регулаторната комисија. Малопродажната цена на бензинот Еуросупер бс-95 не се менува и ќе изнесува 87,00 ден/лит. Малопродажната цена на бензинот Еуросупер бс-98 се зголемува за 0,50 ден/лит, и со тоа малопродажната цена на Еуросупер бс-98 изнесува 89,50 ден/лит.

Цената на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство се намалуваат за 0,50 ден/лит. Дизел горивото ќе се продава за цена од 81,00 ден/лит, додека малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство на изнесува 80,50 ден/лит.

 

Претходна вестМеџити: Ќе сторам сѐ што е во моја моќ да се казни секој кој има уддел во ова злосторство на Онкологија
Следна вестДвајца пешаци прегазени во Тетово, со тешки повреди однесени во болница