Облачно, ветровито со локален дожд

Променливо облачно и ветровито време со локален дожд, претежно во западните и јужните делови, каде е можна и појава на грмежи. Ќе дува засилен североисточен ветер (на места со брзина над 70 км/час). УВ=5

Утринската температура изнесуваше од 10 до 16 степени, а дневната ќе се движи од 16 до 27 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и ветровито со умерен до засилен североисточен ветер. Температурата изутрина беше 15 степени, додека преку ден ќе се искачи до 25 степени.

 

 

Претходна вест„Убивате за профит“, протест по скандалот со кражба на лекови на Онкологија
Следна вестПотпишан меморандум за соработка меѓу Скопје и Рим