Почнуваат Отворените денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“

Свечено отворање на манифестацијата Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“, ќе се одржи денеска во амфитеатарот на Институтот. Манифестацијата ќе трае до петок.

На отворањето најавено е обраќање на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, заменик-министерот за образование и наука Агим Нухиу и ректорот на УКИМ, Никола Јанкуловски.

Отворените денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ ќе траат до петок.

Претходна вестДва швајцарски града одлучија минималната плата да изнесува 4.075 евра
Следна вестГраѓаните очекуваат пад на цените на становите, гледаат дека тоа се случува во странство