Пожар во авто-сервис во Ново Лисиче, изгореа возило и дрва

Пожар избувна денеска во импровизиран авто-сервис во Ново Лисиче. Интервенирано е со две противпожарни возила и седум пожарникари.

Повредени нема, причинета е материјална штета.

– Пожарот е изгаснат, екипите се повлечени. Имаше опожарени едно патничко возило, дрва и некои други материјали. За среќа, нема повредени. Тоа се првичните информации, изјави командантот на скопската Противпожарна бригада Звонко Томески.

Материјалната штета допрва ќе се утврдува.

Претходна вестПосебен сообраќаен режим утре во Скопје поради одржување на атлетска трка
Следна вестСе удави маж во Охридското езеро