Сончево и топло до 36 степени

Стабилно, суво и сончево време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец, најавуваат метеоролозите заденеска на скопското подрачје. Максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 36 степени.

И на подрачјето на земјава ќе продолжи периодот на стабилно, суво и сончево време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималните дневни температури ќе се искаќат до 39 степени.

Во вторниk се очекуваат услови за изолирана појава на краткотрајна нестабилност во попладневните часови.

Претходна вестРакетен фрлач од конфликтот во 2001 година пронајден во викендица во Куманово
Следна вестДевојка се удави во Вардар, се трага и по човек кој скокнал за да ја спаси