Стружанец изработувал лажни дипломи, полицијата му напиша обвинение

Канцеларијата за криминалистички истраги во Струга поднела обвинение против лице иницијали Д.М. (34), од истиот град, поради сомнежи за извршување на кривичното дело „фалсификување на документи“, објави МВР.

Екипи на МВР упаднале во неговиот дом на 4 јуни при што се откриени и запленети неавтентични дипломи.

Запленет е и компјутер во кој имало содржечки датотеки употребени за производство на таквите документи.

Претходна вестЈавниот превоз во Скопје по неделен возен ред на 21, 22 и 23 јуни
Следна вестМицотакис: Скопје да сфати дека не може да си игра со Атина за прашањето со името