Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Струмица, возачот избегал од местото

Засега непознато возило на ул. „Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, удрило во велосипедист Т.А.(56) од село Куклиш. при што тој се здобил со тешки телесни повреди кои му биле констатирани од доктор во Медицински центар Струмица.

Како што соопшти МВР, незгодата се случила вчера изутрина во 05.30 часот,

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица и се работи на расчистување на случајот.

Претходна вестПриведен 24-годишен жител на Делчево за силување
Следна вестНов црн рекод, нови 1085 позитивни случаи на Ковид-19, починале 12