Вечерва во Скопје почнува „ВиноСкоп“

Вечерва по 13-ти пат во Скопје ќе започне Фестивалот на виното „ВиноСкоп“, кој има примарна цел подигнување на винската култура во Македонија. На настанот кој ќе се одржи пред спортскиот центар „Борис Трајковски“ се најавени 40 винарии.

„ВиноСкоп“ ќе трае четири дена, односно до 14 октомври.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Малку беше инфлацијата, Владата двојно ја зголеми стапката на ДДВ за производи кои секој ден народот ги купува
Следна вестВо израелските воздушни напади во Појасот Газа убиени 950 Палестинци, ранети околу 5.000