Времето денеска: Променливо облачно со сончеви периоди, температурата ќе достигне до 19 степени

Како што најавуваат од УХМР, следните неколку дена времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а за време на претстојниот викенд се очекуваат локални врнежи од дожд.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Оттаму велат и дека ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

-Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4 степени, а максималната ќе достигне од 12 до 19 Целзиусови степени, велат од УХМР.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб доумерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 12 до 19 степени Целзиусови.

-Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната до 17 степени, информираат синоптичарите.

Како што најавуваат од УХМР, следните неколку дена времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а за време на претстојниот викенд се очекуваат локални врнежи од дожд.

Претходна вестНов земјотрес ја погоди Црна Гора
Следна вестБез струја делови од општините Чучер Сандево, Центар и Сарај