Дел од општина Центар без вода

ЈП Водовод и Канализација известува дека денеска поради промена на шибер од ф – 80 мм на булеварот ВМРО број 1 во населба Центар, во периодот од 08.30 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат дел од корисниците од булеварите ВМРО и Илинден.

Без вода ќе бидат и дел од корисниците од улица Васил Главинов во општина Центар.

Претходна вестБез струја делови од општините Чучер Сандево, Центар и Сарај
Следна вестКошаркарите на МЗТ нападнати во Чаир, одбија да се вратат на теренот