18-годишна девојка пријавила дека била вознемирувана од младо момче во теретана

Осумнаесетгодишна девојка од Скопје пријавила дека пред два дена околу 16 часот во сала за вежбање на подрачје на Драчево, Е.Т.(26) од с.Морани, скопско, ја влечел за рака, а претходно и праќал пораки и ја вознемирувал.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестСДСМ: Претседателот на државата да се бира на непосредни избори, а не во Собрание
Следна вестМицкоски: Во завршна фаза е програмата за претстојните избори која ќе ја трансформира Македонија