23-годишник тешко повредил полицаец кој извршувал службени дејствија

Вистинска драма се случила вчера во Кичево. Млад човек удрил во полициски службеник кој извршувал службени дејствија. За настанот се огласија од МВР.

– На 15.02.2024 во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Л.З.(23) од с.Длапкин Дол, кичевско.

Околу 08:10 часот на кружен тек од магистралниот пат А2 и ул.„Борис Кидрич“ во Кичево, тој со патничко возило „опел“ со охридски регистарски ознаки удрил во полициски службеник кој извршувал службени дејствија, регулација на сообраќајот.

Притоа, полицискиот службеник се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општа болница Кичево, се наведува во соопштението на МВР.

Претходна вестЗемјотрес ја стресе Хрватска
Следна вестМакедонија има обврска да ги смени и банкнотите со старото уставно име