80-годишен маж починал во пожар во Карбинци

Вчера во 11.30 часот во СВР Штип било пријавено дека во с.Оџалија, општина Карбинци, настанал пожар во штала, сопственост на А.С.(80) од селото.

Притоа, со повреди се здобил сопственикот и починал на местото.

Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

Претходна вестСкопјанец превезувал мигранти во косовско Ауди
Следна вестДаниел Димевски реизбран за претседател на МОК