Апасиев: Kорумпираните елити од СДС-ДУИ-ДПМНЕ ќе донесат закон за „поткуп на медиумите“

Пратеникот и професор Димитар Апасиев, вели дека по изгласувањето на измените на Кривичниот закон со поддршка од ЕУ знаменцето, наскоро ќе има и закон за „поткуп на медиумите“.  Со овој договорен шверц во Собрание, петте национални телевизии (Сител, Канал 5, Телма, Алфа и Алсат) ќе добијат над 10 милиони ЕУР за владини реклами и со тоа нивните муциња ќе бидат затнати за да го пренесуваат народниот револт.

– По амнестијата на корумпираните елити од СДС-ДУИ-ДПМНЕ со ЕУ знаменце, ќе следи итно носење на законот за ПОТКУП НА МЕДИУМИ (исто со европско знаменце). Со овој договорен шверц во Собрание, петте национални телевизии (Сител, Канал 5, Телма, Алфа и Алсат) ќе добијат над 10 милиони ЕУР за владини реклами и со тоа нивните муциња ќе бидат затнати за да го пренесуваат народниот револт. p.s. Напрајте си принт скрин од постов, за да не го репостирам у наредниов месец дена, кога “пророштвото” ќе се оствари, напиша Апасиев на Фејсбук.

 

 

 

Претходна вестЕлмас: Физички сме исцрпени, недозволиво е да се игра во вакви услови
Следна вестЗдравствените работници бараат покачување на платите за 30 проценти во спротивно најавуваат протести