Без струја делови од Центар и Аеродром

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, соопштува дека поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат:

-од 08:30 – 13:00 часот, корисниците од ул.Самоилова. (Општина Центар)

-од 11:00 – 13:00 часот, корисниците од дел од Булевар Кочо Рацин околу училиштето Раде Јовчевски Корчагин. (Општина Центар)

-од 09:00 – 11:00 часот, корисниците од ул. Св. Кирил и Методиј, кулите спроти ТС Рамстор. (Општина Центар)

-од 09:00 – 13:00 часот, корисниците од дел од ул.Гаврил Константиновиќ. (Општина Аеродром)

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Георгиев и Мемети се само дел од криминално – судскиот октопод
Следна вестМЗТ Скопје вторпат го среди Пелистер и дојде на една победа до одбрана на титулата