Без струја делови од општините Гази Баба и Арачиново

Денес без струја ќе останат објектите на фирмите во кругот на поранешниот МЗТ, индустриските објекти околу кванташки пазар и сите индустриски објекти на улица „Перо Наков“.

Без струја во истиот период ќе бидат и дел од корисниците од населените места: Маџари, Сингелиќ, Стајковци, Хиподром, Трубарево, Јурумлери и Арачиново.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекините се поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа.

Претходна вестВремето денеска сончево и топло со температура до 28 степени
Следна вестМЗТ рутински го победи Работнички