Без вода корисниците од улица „Качанички Пат“

Корисниците ќе бидат без вода додека не се санира дефектот.

Без вода утрово од 09:00 часот ќе бидат корисниците лоцирани на улица 1 бр. 3б „Качанички Пат“

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради водоводен уличен дефект од ф- 90мм на истата улица.

Корисниците ќе бидат без вода додека не се санира дефектот.

Претходна вестМашинскиот персонал стапи во штрајк
Следна вестГлечерите на Гренланд се топат пет пати побрзо отколку пред 20 години