Две млади лица приведени во Карпош, од нив одземена дрога

На 10.11.2023 во 21:50 часот на подрачје на Карпош во Скопје, од полициски службеници е лишен од слобода М.К.(32) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 11.11.2023 во 00:05 часот на подрачје на Карпош во Скопје, од полициски службеници е лишен од слобода П.С.(23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна вестТројца скопјани искасани од кучиња скитници вчера
Следна вестЛукаревска: ДПМНЕ се кочничари на државата, тоа е нотирано во Извештајот на Европската комисија