Буково стебло усмрти работник, паднало врз него додека работел

МВР информира дека завчера во Полициската канцеларија Пехчево пријавено е дека околу 11.20 часот на место викано „Голем Требомир“, атар на Пехчево, врз С.Ц.(56) од Пехчево, вработен во Шумско стопанство Пехчево, за време на извршување на работни задачи, паднало буково стебло.

-Од здобиените повреди тој починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош Пехчево. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Берово, се наведува во информацијата.

Претходна вест100 години од раѓањето на херојот Чеде Филиповски – Даме кој заробувал фашисти, ја втемелувал државата на АСНОМ…
Следна вестСамо лани 53 илјади македонски граѓани се преселиле во Германија!